Суббота, 23.02.2019, 21:43
Приветствую Вас Гость | RSS

Форма входа

Корзина

Ваша корзина пуста

Поиск

Наш опрос

Приходилась ли Вам выращивать цветы к 8 марта?
Всего ответов: 541

Друзья сайта

Статистика

Главная » Статьи » Цветник

Рододендрони та мода


На минулому тижні пройшов 103-й Квітковий шоу "Челсі" - це, звичайно, видатний, зокрема, дивовижний сад, розроблений Деном Пірсоном і заснований на рокеріях у Дім Чатсворт в Дербішир. Він виграв найкраще у шоу, який був цікавим з двох причин: по-перше, тому що це було не справді сад у традиційному сприйнятті слова, а по-друге, тому що містить рододендрони.

Протягом минулого століття шоу багато чого змінилося, був час, не так багато років тому, коли на фестивалі "Челсі" не було модерністських лугів. Драби трав'янистої посадки навколо холодних трюків з нержавіючої сталі особливостей води були навіть не блищить в око дизайнера: насправді концепція дизайнера саду була досить дивною ідеєю. Замість шоу переважають хвойні дерева, рокари і рододендрони. Великі розплідники розкидають нові сорти, розташовані навколо великих шматків гірських порід: і вони дуже ефективні. Квіти були веселі, і, як ви можете бачити, якщо ви дивитеся старі патчі новин, вони чудово підходять для капелюхів запрошених королів та інших важливих людей.

Потім десь у вісімдесятих рододендрон (та її двоюрідний брат Азалія) почав втрачати свою апеляцію. Поряд з плечовими майданчиками і роботою Піт Бенатара їх популярність знизилася. Було закріплено, що люди не хочуть, щоб на початку літа з'явилися короткоживучі, частіше горизонтальні кольори, а потім місяці трохи затуманеної вічнозеленої листя. Вони відкрили чудеса трав та масивних багаторічних рослин і стали думати про природу як про товариш, а не про те, що потрібно було б розпилити в коров'яче подання. Це лише показує, що садівники не є імунітетом від незгоди моди. Рододендрон отримав репутацію як щось реліквії і затухав на тлі популярної свідомості. Тож яка проблема, окрім певного запаморочення зображення?

Коли в вікторіанські часи безстрашні мисливці заводу вперше повернулися з Китаю, маючи ці екзотичні вигляд яскраво квітучі рослини, всі хотіли їх вирощувати. Ті, хто жив у потрібних місцях, посадив їх, і багато хто ще процвітає і з великим задоволенням. Інші, менш географічно віддані, але соціально обізнані землевласники, які бажали вразити своїх сусідів, залучали команди міцних захищених садівників до видобутку тонн ґрунту, які потім замінювалися вантажами кислих ґрунтів, імпортуваних з інших частин країни - один великий власник саду побудував залізницю його сад, щоб грунт міг бути доставлений на поїзді. Тоді рододендрони були висаджені і процвітали надовго. На жаль, спроби людини сваритись з природою ніколи не пройдуть і, хоч вони і не можуть померти відразу, вони просто сидять там, виглядаючи болісно і незадоволені. Листя почнуть жовтити, вони не ростуть і квітів не буде. Вони запікають, як хлопчик відмовляється від кінчика або малюка другим шоколадним пальцем. Нехай це буде урок для всіх, хто мріє про втручання в природний порядок речей!

Що сказали, якщо ви знаходитесь у правильному місці, то це буде криком сорому, якщо ви не знайдете місця в садах для рододендрон. Для натхнення є багато чудових колекцій по краях у всій країні. Рододендрон у правильному місці - це казковий чагарник. Це драма, мрійливий аромат і вибір кольорів від білого до рожевого до темного, червоного, бордового. Це жорсткий і стійкий, і багато видів мають дуже гарна кора і пирігова кориця з нижньої сторони до листя (утворена з тонких волосків називається Indumentum).

Рододендрони та мода
Рододендрони та мода


Репутація однієї здивувань також неправильна, оскільки є рододендрони, які цвітуть практично кожен місяць року, - наприклад, R.lutescens, який квітує з січня до літнього або R.Polar Bear, який квітується не раніше вересня. Рослини можуть варіюватися залежно від розміру великого каравану до невеликого куща, придатного для найменших міських садів.Листя можуть бути надзвичайно вражаючими - сорти, такі як R.basilicum має величезні листя, розташовані навколо квіткових ферм, як особливо екстравагантна елізабетська гуртка. Це може бути серйозно добрим доповненням до вашого саду, і це величезна помилка звільнити їх просто тому, що вони вважаються немодними на даний момент.

Якщо ви відчуваєте, що без кислотно-люблячих рослин ваше життя є неповним, навіть якщо ваш заповітний рододендрон повільно задихається до смерті у вашому вапняному грунті, то є дуже просте рішення. Купуйте великий горщик і мішок з ерозійного компосту: використовуйте воду лише дощовою водою і не використовуйте непридатні добрива. Таким чином, ви зможете мати свою азалію і ніколи не програвати: це або планувати переїзд до Шотландії або Чатсворт.

Категория: Цветник | Добавил: kvity2009 (11.02.2018)
Просмотров: 133